Порада

11 вер. 2022
Поради МОН щодо організації роботи з батьками у 2022/2023 навчальному році

Оскільки форма організації освітнього процесу в ЗДО залежить нині від безпекової ситуації у кожному регіоні, комунікація має здійснюватися з урахуванням локації дітей: удома, у бомбосховищі, в умовах зовнішньої або внутрішньої міграції, у закладі дошкільної освіти, з батьками, вихователями, опікунами, волонтерами тощо. Освітній процес має орієнтуватися на виконання таких завдань:інформувати сімʼї, що евакуйовані з небезпечних територій і можуть долучитися до освітнього процесу за місцем тимчасового проживання;надавати інформацію щодо можливості використання приватних освітніх платформ із безкоштовним доступом до освітніх послуг з метою залучити дітей до освітнього процесу;сприяти тимчасовому долученню дітей до освітнього процесу в ЗДО в зарубіжних країнах на період воєнних дій;організувати індивідуальні консультації з фахівцями — практичними психологами, психотерапевтами, медичними працівниками, юристами тощо;здійснювати психологічний супровід дітей та їхніх батьків у кризовому стані — в умовах евакуації, під час перебування в бомбосховищах, у медичних закладах, прихистках, під час перетину кордону тощо.+Задля забезпечення ефективності комунікації з батьками, вихователями й усіма задіяними в освітньому процесі, рекомендовано обрати оптимальні для виконання кожного конкретного завдання канали комунікації. Так за допомогою сайту ЗДО може організувати взаємодію всіх учасників освітнього процесу, створити віртуальну бібліотеку, своєрідний банк освітніх ресурсів, постійно оновлювати і поповнювати інформаційне наповнення сайту. Зокрема, можна розмістити на сайті ЗДО рекомендації для батьків щодо роботи з дітьми, відповідно до їхнього віку, тощо.Необхідно використовувати ресурси онлайн-освіти, щоб забезпечити залучення тимчасово переміщених дітей та їхніх сімей до різних програм з дошкільної освіти.У складних умовах корисними можуть бути сервіси та інструменти комунікації в онлайн-режимі. Зокрема, можна:• створити спільноти з батьками, педагогами та психологами в соціальних мережах Viber, Telegram, WhatsApp;• використовувати електронні платформи Zoom, GoogleMeet, GoogleClassroom, Microsoft Teams, щоб надавати інформаційно-освітні та психолого-педагогічні послуги тощо.Примітка. Складено відповідно до Методичних рекомендацій про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році, що в листі МОН від 27.07.2022 № 1/8504-22.