Навчальний процес

Педагогічний колектив закладу працює за напрямком "Художньо-естетичничний розвиток дітей"

Мета: пошук сучасних та ефективних форм і методів орієнтованих на творчий розвиток дошкільника; накопичування інформаційно-науково-методичних матеріалів, в яких висвітлюється питання креативного розвитку дошкільників в різних видах діяльності; напрацювання, систематизація методичних матеріалів.

Завдання:

·        створення умов для особистого розвитку та самореалізації членів творчої групи;

·        реалізація завдань пріоритетного напрямку роботи ДНЗ

·        вироблення єдиного педагогічного  підходу з боку педагогів та батьків

Поняття « творчість» та «креативність»традиційно вживаються коли йдеться про художню діяльність дошкільників – музичну, образотворчу, літературну театралізовану і дуже рідко стосовно інших видів діяльності – пізнавальної,моральної, комунікативної. Педагоги характеризують своїх вихованців як таких, що творчо ставляться до життя в цілому. А тим часом  Базова програма орієнтує освітян на формування в дошкільнят креативності як загальної здібності, творчості.

КРИТЕРІЇ ПРАВИЛЬНОЇ ОЦІНКИ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ

1.    Настільки часто і вдало дитина продукує нові ідеї?

2.    Чи здатна самостійно їх використати?

3.    Чи завжди аналізує мету, засоби і способи її досягнення?

4.    Як реагує на труднощі?

5.    Чи здатний дошкільник на здорову міру ризику?

6.    Як саме в процесі виконання творчого завдання використовує відому та нову інформацію, чи перевіряє її надійність?

7.    Настільки виважено приймає самостійні рішення?

8.    Використовує різні підходи в ході пошуку?

9.    Чи здатна дитина  більш - менш об активно оцінити процес і результат

розв’язання і творчого завдання?

10.Настільки оригінальним є продукт її діяльності, чим він відрізняється від запропонованого зразка?

Організовуючи життєдіяльність старших дошкільнят у дошкільному закладі вихователі вдаються до експериментування, дослідництва; надаючи дитині право самостійно приймати рішення, виробляти елементарні гіпотези, доводити , обґрунтовувати та відстоювати власну точку зору. Працюючи з батьками вихователі допомагають збалансувати схильність їх дітей до творчої уяви із здатністю використовувати її  в реальному житті -  в ігровій,  предметно – практичній, пізнавальній, художній, комунікативній діяльності.

Педагоги нашого дитячого закладу  вважають, що активна, конструктивна творчість має стати постійним супутником дитячої життєдіяльності в родині й дитячому садку.